Fixtures for 25th and 26th February

  1. Home
  2. »
  3. Fixtures
  4. »
  5. Fixtures for 25th and 26th February

Fixtures for 25th and 26th February

North East Sport and All Memorabilia Association Trophy

Quarter-Final

Alford v St Laurence at Alford – Derek Mitchell
Torry Amateurs v Ellon Amateurs at Tullos School – David Mitchell

North East Sport and All Memorabilia Dickie Trophy

Quarter-Final

Newburgh Thistle v Bridge of Don at Inverdee – I Wright

Soccer World Premier Division

Kincorth v Woodside at Kincorth Academy – A MacLean
RGU v Newtonhill at Kaimhill – G Cheyne
University v Rothie Rovers at Balgownie – A Lovie
MS United v Sportsmans Club at Inverdee – B Misiak
Westhill v Westdyke at Westdyke Community Centre – R Nicolson

Soccer World Division One (North)

Bon Accord City v Dyce ITC Hydraulics at Woodside Complex – S Inverarity
Kaimhill United v Cove Thistle at Kaimhill (Grass) – D Moir
Old Aberdonians v Bervie Caledonian at Balgownie – M Kerrigan
Stonehaven Athletic v Nicolls Amateurs at Stonehaven – E Taylor
Turriff Thistle v Glendale at Turriff – H Sleigh
West End v Beacon Rangers at Rubislaw – A Barry

Soccer World Division One (East)

Blackburn v Banchory Amateurs at Blackburn – P Farquhar
Cammachmore v Great Western United at Newtonhill – M Smith
Cowie Thistle v Insch at Stonehaven – W Mclean
Ellon Thistle v Formartine United at The Meadows, Ellon – D Taylor
Halliburton v Tarves at Lawsondale – N Quinn
Rattrays XI v Stoneywood East End at St Machar Academy – I innes

Soccer World Division Two (North)

Balmedie v Huntly Amateurs at Potterton – S McKenzie
Don Athletic v Monymusk at Hazelhead – K Milne
Glendale XI v Burghmuir at Inverdee – C Hudson
Kemnay Youth v BSFC at Kemnay – R Melvin
Kintore v Northern United at Kintore – K Taylor
Theologians v Fintray Thistle at Hazlehead – C Christie

Soccer World Division Two (East)

Auchnagatt Barons v Glendale Youth at Auchnagatt – Greg Thomson
Highland Hotel v University Strollers at Inverdee – A leslie
Jesus House v Grammar FP’s at Inverdee – M Parrott
JS XI v Glentanar Reflex at Groats Road – L Henderson-Thynne
Torphins v Sheddocksley at Torphins – G Catto
Westdyce v Lads Club Amateurs at Inverdee – R Watson

Soccer World Division Three

Colony Park v Bon Accord Thistle at Colony Park – C McKay
Ferryhill v Faithlie United at Hazlehead – D Galazga
McTeagle v Tolbooth at Hazlehead – Gary Thomson
Middlefield Wasps v Continental at Sheddocksley – K Fordyce
Postal ALC v St Marnans at Webster Park – S Middleton
University Colts v AFC Murdos at Balgownie – F Bushell

Kick-offs 2.00pm

Sunday 26th February

Inter Association Trophy

Perthshire AFA v Aberdeenshire AFA at Letham, Perth

Kick-off 2.00pm (Bus leaves at 9.45am)

Asset 8