Saturday 5th March

Zeus Sportswear North of Scotland Cup

Fourth Round

AC Mill Inn v Glendale XI at Stonehaven – C Hancox
Beacon Rangers v Westhill at Bucksburn Academy – Gary Thomson
Burghmuir v Westdyke at Strathburn Park, Inverurie – P Hughes
Cove Thistle v Tarves at Catto Park – S Inverarity
Echt v Glendale at Echt – S Middleton
Kincorth v Insch at Kincorth Academy – G Catto
Rothie Rovers v Kintore at Rothienorman – David Mitchell
Woodside v Stoneywood Amateurs at St Machar – G Cheyne

Aberdeen FC Trophy

Fourth Round

Rattray’s XI v Ellon Amateurs at Heathryfold – R Henderson

Soccer World Premier Division

RGU v MS United at Kaimhill – P Cummings
Sportsmans Club v Torry Select at Clark Commercials Park – S Nicol
University v Alford at Balgownie – A MacLean

Soccer World Division One (North)

Don Athletic v Nicolls Amateurs at Westfield Park – S McKenzie
Great Western United v Glentanar Reflex at Kaimhill (Grass) – I Diamond
West End v Bervie Caledonian at Rubislaw – C Wallace

Soccer World Division One (East)

Banchory Amateurs v Formartine United at Banchory – M Smith
Dee Amateurs v Blackburn at Nicol Park – I Wright
Dyce ITC Hydraulics v Kaimhill United at Pitmedden Road, Dyce – F Baird
Halliburton v Granite City at Lawsondale – C Christie
Newtonhill v Bridge of Don at Newtonhill – E Taylor
Northern United v Old Aberdonians at Inverdee – R Watson

Soccer World Division Two (North)

AFC Murdos v University Strollers at Sheddocksley – B Rohloff
CBC Hilton v Newburgh Thistle at Inverdee – B Misiak
Postal ALC v Bon Accord City at Hazlehead – N Quinn
Sheddocksley v Cammachmore at Sheddocksley – S Carter
St Laurence v FC Polska at Laurencekirk – I Towe
Torphins v Fintray Thistle at Kincardine O’Neil – A Barry

Soccer World Division Two (East)

Continental v Westdyce at Webster Park – C Hudson
Feughside v Grammar FP’s at Feughside – Derek Mitchell
Huntly Amateurs v Turriff Thistle at Huntly – R Nicolson
Glendale Youth v Middlefield Wasps at Hazlehead – P Farquhar
Theologians v JS XI at Hazlehead – J Fairley

Soccer World Division Three

Auchnagatt Barons v Bon Accord Thistle at Auchnagatt – Greg Thomson
Highland Hotel v Ferryhill at Inverdee – N Matheson
Kemnay Youth v Jesus House at Kemnay – G Nelson
McTeagle v Colony Park at Sheddocksley – K Fordyce
Monymusk v Aboyne at Monymusk – A Lovie
University Colts v Balmedie at Balgownie – L Henderson-Thynne

Kick-offs 2.00pm

Sunday 6th March

Inter Association Trophy

Aberdeenshire AFA v Perthshire AFA at Stonehaven – D Penman; M Penman, N Brand

Kick-off 2.00pm

Clubs: