Fixtures for 6th February

  1. Home
  2. »
  3. Fixtures
  4. »
  5. Fixtures for 6th February

Fixtures for 6th February

Saturday 6th February

Aberdeen FC Trophy

Third Round

Rattray’s XI v Newtonhill at Heathryfold – K Taylor

Quarter-Final

Turriff Thistle v MS United at Turriff – R Nicolson

North East Sport and All Memorabilia Association Trophy

Third Round

Westdyke v Torry Select at Lawsondale – A Lovie

Quarter-Final

Nicolls Amateurs v Woodside at Denmore Park – S McKenzie

North East Sport and All Memorabilia Dickie Trophy

Second Round

Cammachmore v Kintore at Laurencekirk – L Henderson-Thynne

Third Round

Glendale Youth v Torphins at Kincardine O’Neill – G Catto

Quarter-Final

Ellon Thistle v Bon Accord City at The Meadows, Ellon – G Duncan

Edmond Trophy

Semi-Final

Kaimhill United v Alford at Kaimhill (Grass) – H Sleigh

Chattan Rovers Cup

Semi-Final

Highland Hotel v Monymusk at Inverdee – P Cummings

Soccer World Premier Division

Beacon Rangers v Cove Thistle at Bucksburn Centre – P Hughes
Echt v University at Echt – I Wright
RGU v Rothie Rovers at Kaimhill – N Quinn
Sportsmans Club v Ellon Amateurs at Clark Commercials Park – C Hudson

Soccer World Division One (North)

Bervie Caledonian v Glendale at Gourdon – David Mitchell
Don Athletic v Westhill at Westfield – S Nicol
Stonehaven Athletic v Great Western United at Stonehaven – K Fordyce
Tarves v Stoneywood Amateurs at Tarves – R Watson
West End v Insch at Rubislaw – M Teevan

Soccer World Division One (East)

Banchory Amateurs v Northern United at Banchory – I Diamond
Blackburn v Bridge of Don at Blackburn – A Maclean
Dee Amateurs v AC Mill Inn at Nicol Park – C Wallace
Formartine United v Dyce ITC Hydraulics at Oldmeldrum – S Inverarity
Granite City v Old Aberdonians at Findon – I Innes

Soccer World Division Two (North)

AFC Murdos v Postal ALC at Sheddocksley – B D’Arcy
Burghmuir v St Laurence at Strathburn Park, Inverurie – D Hall
Lads Club Amateurs v CBC Hilton at Potterton – Greg Thomson
Newburgh Thistle v Fintray Thistle at Newburgh – Gavin Bruce
University Strollers v FC Polska at Balgownie – A Barry

Soccer World Division Two (East)

BSFC v Grammar FP’s at Balgownie – B Rohlof
Huntly Amateurs v Feughside at Huntly – E Coutts
JS XI v Middlefield Wasps at Groats Road – G Nelson
Westdyce v Theologians at Inverdee – S Middleton

Soccer World Division Three

Aboyne v Balmedie at Aboyne – P Farquhar
Bon Accord Thistle v Colony Park at Inverdee – N Matheson
Jesus House v Kemnay Youth at Inverdee – I Towe
McTeagle v Auchnagatt Barons at Inverdee – M Smith
University Colts v Glendale XI at Balgownie – S Carter

Kick-offs 1.30pm

Asset 8